Żaluzje

Żaluzje stanowią doskonałą ochronę przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń. Jednak największą zaletą żaluzji jest regulacja dopływu światła poprzez proste przestawienia kąta nachylenia lameli.

Żaluzje aluminiowe

Żaluzje aluminiowe to najstarsza i najbardziej rozpowszechniona forma osłon przeciwsłonecznych.

Żaluzje aluminiowe doskonale sprawdzają się w różnych miejscach, od pomieszczeń biurowych po łazienkę. Wykonane są z taśmy aluminiowej o różnych szerokościach 16mm, 25mm oraz 50mm. Dostępne w wielu kolorach również ze strukturą drewna, istnieję możliwość łączenia kliku kolorów w jednej żaluzji

Rodzaje żaluzji aluminiowych

  • Standard (lamela 16mm lub 25mm) montowana w świetle szyby lub do listew przyszybowych za pomocą aluminiowego twistu. Ustawienie konta nachylenia lameli odbywa się za pomocą patyczka, podnoszenie i opuszczanie za pomocą sznurka. Jako opcja mogą być zastosowane żyłki nylonowe lub stalowe dzięki czemu żaluzja dobrze trzyma się przy szybie po uchyleniu okna. Standardowo kolor osprzętu jest dopasowany do koloru lameli. Istnieje możliwość montażu bezinwazyjnego.
  • Standard Venus – (lamela 16mm lub 25mm) Montaż w świetle szyby, system posiada osłonę licującą się z ramą okienną. Ustawienie konta nachylenia lameli odbywa się za pomocą patyczka, podnoszenie i opuszczanie za pomocą sznurka. W standardzie prowadzenie żyłkowe.

Osprzęt dostępny w kolorach: biały, brąz, beż, srebrny oraz za dopłatą kolory drewnpodobne: jasny dąb, złoty dąb, ciemny dąb, czereśnia. mahoń, orzech.

  • Venus (lamela 16mm oraz 25mm) Montaż w świetle szyby, system posiada aluminiową osłonę licująca się z ramą okna. Podnoszenie opuszczanie oraz regulacja zaciemnienia odbywa się za pomocą łańcuszka. System w standardzie posiada prowadzenie żyłkowe.

Osprzęt dostępny w kolorach: biały, brąz, beż, srebrny oraz kolory drewnpodobne: jasny dąb, złoty dąb, ciemny dąb, czereśnia. mahoń, orzech.

Żaluzje drewniane i bambusowe

Żaluzje drewniane oraz bambusowe nadają pomieszczeniom elegancki wystrój oraz tworzą niepowtarzalny klimat. Drewno i bambus to materiał naturalny, dzięki czemu każda lemela może delikatnie różnic się od siebie ułożeniem słojów czy odcieniem co dla jednych jest wada a dla innych wielka zaleta ponieważ to właśnie dodaje niepowtarzalnego naturalnego uroku.

Uwaga, bambus i drewno to produkt naturalny! Dopuszczalne są niewielkie różnice w odcieniach struktury słojów oraz nieznaczne wykrzywianie się listków.

  • Żaluzje 25mm

    Żaluzja montowana w świetle szyby, do ściany lub we wnękę okienną. Podnoszenie i opuszczanie za pomocą sznurka, ustawie konta nachylenia lameli za pomocą drewnianego pokrętła. Standardowo żaluzja posiada maskownicę rynny górnej w kolorze lameli, oraz prowadzenie żyłkowe. Za dopłatą zaczepy do montażu bezinwazyjnego oraz prowadzenie linką stalową.

  • Żaluzje 50mm

    Żaluzja montowana do ściany bądź sufitu za pomocą aluminiowych wieszaków. Sterowanie odbywa się za pomocą dwóch sznurków: jeden do podnoszenia, drugi do ustawienia konta nachylenia lameli. W standardzie żaluzja posiada rynnę górna i belkę dolną w kolorze lameli. W żaluzjach tych istnieje możliwość zastosowania drabinek sznurkowych lub taśmowych, które kolorystycznie mogą być dowolnie konfigurowane.